Souhrnný komentář 1. liga muži - vol. 2

29.01.2019 vytvořil Libor Svoboda

1. polovina:
 
El Niňo Praha : MS Brno A 6:10
Tušili jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Po prvním kole jsme se ale ujali vedení 4:2. Bohužel další 3 zápasy byly ve prospěch domácích a my najednou prohrávali 5:4. Za stavu 6:6 Dyma vydřel zápas s Klimkem z 0:2 a i díky tomu se nám podařilo vyhrát 6.
 
SKST Liberec : MS Brno A 4:10
Další z nevyzpytatelných zápasů, protože domácí měli na pomoc extraligového Kubu Seiberta. Podařilo se nám vyhrát obě čtyřhry, a když pak v prvním kole Radek Kubu porazil, byl osud zápasu zpečetěn. Každý jsme dělali 2 body ze 3. 
 
MS Brna A : TJ Nový Jičín 10:3
Hosté přijeli bez své zraněné jedničky pouze ve 3, a tak byl osud zápasu zpečetěn ještě před začátkem. Soupeř však nehrál špatně a v některých zápasech nás pozlobil. Za hosty uhrál 2 body Michal Kratochvíl.
 
MS Brno A : Siko Orlová 10:0
Dlouho jsem přemýšlel co na tento zápas napsat. Orlová naprosto diletantsky vede svůj tým v 1. lize několik let, ale letos to dotáhli k dokonalosti. Nejsou schopni dojet ani se soupiskou na zápas. Když tedy dojeli k nám ve třech a jejich vedoucí Wawrosz úmyslně kazil servisy a odpaloval příjmy, aby mohli co nejdříve odjet, bylo nám snad i do breku. Jedinou pozitivní zprávou tak je fakt, že Orlová konečně spadne a místo ní přijde tým, který si toho bude vážit. 
P.S.: každý by za normální okolností měl hrát minimálně dvě dvouhry. Tom si nezahrál ani jednu...
 
2. polovina:
 
Před statem druhé půlky jsme věděli, že nejtěžší zápasy nás čekají hned v úvodních 3 kolech. Zde je přeheld prvních dvou:
 
MS Brno A : DTJ Hradec Králové 9:9
Venku jsme i přes dobrý start a vedení prohráli 10:8, takže jsme to chtěli hostům oplatit. V tomto zápase nebylo vůbec nic podle předpokladů: Foff poprvé porazil Radka, prohrál s Tomem, na kterého si věřil. Nejslabší hráč hostů je dlouho držel nad vodou, jejich jasná loňská jednička Šlapák dělal pouze bod. 
Začali jsem opět dobře, 3:0 byl slibný start, 4:2 stále dobrý. Bohužel do stavu 7:7 jsme bodovali z naší strany pouze Tom a já. Za tohoto stavu ale přišel problém: Tom prohrál s Koldasem a já poprvé v životě s Foffem. 9:7 a deja vu s Hradcem. Naštěstí se kluci probrali včas a zachránili alespoň remízu. Od 13.10. naše první bodové zaváhání.
 
MS Brno A : Steinerová Choceň 10:7
 
Choceň hraje o udržení, a proto také posílila o Buldyho bývalého parťáka Libora Lišku. Libor se naštěstí ještě úplně nerozehrál, a tak neudělal ani jeden bod. I tak jsme se na vítězství nebývale nadřeli, protože jsme prohráli pár zbytečných zápasů.
 
Elizza Praha : MS Brno A 3:10
Na "nejkrásnější výjezd" se nechtělo Radkovi, tak simuloval nemoc a vyjel s námi předseda. V tomto zápase bylo důležité, jak jej pojmou domácí. Mají již nahrané dost a tak se rozhodli dát příležitost mladým. Jediný, kdo tedy zlobil byl stále výbrný hráč Laboutka, ostatní jsme si hlídali. Rychlá výhra a "hurá" do Lázní.
 
Františkovi Lázně : MS Brno A 5:10
V Lázních jsme tušili, že i přes postavení soupeře v tabulce to zase tak jednoduché nebude. Hned první kolo nám to dokázalo. Tom prohrál s mladým Květonem, já vyhrál s Žákem, Dyma prohrál s Žaloudíkem a Mara prohrával 2:0 s Polákem. Naštěstí Mara dokázal svou kvalitu a dokázal silou vůle a s trochou štěstí Poláka přehrát a vrátit klid na naše rakety. Když pak v druhém kole vysvětlil 3:0 mladému Květonovi, že pinec není jen o rychlosti a síle, bylo rozhodnuto. Výhra 10:5 a hurá domů.
 
Díky sérii 11 výher a jediné remízy jsme se vyhoupli do čela 1. ligy! 
 
Další víkend doma hostíme silné týmy Havířova a Ostravy. Přijďte nás povzbudit v boji o play off! Budeme potřebovat každý hlas a ruce!
 
Handlík 

Hala

soustředění

MOŽNOST PRONÁJMU PRO VEŘEJNOST
V hale je deset stolů s kompletním zázemím. Nabízíme možnost pronájmu volných stolů podle:
Provozu haly
přes týden
o víkendech
Možnost rezervace tel. 543 215 358 v pracovní dny od 14,00 – 20,00 hod.

Informace pro rodiče

soustředění

Nábor dětí do oddílu

Jako každý rok na začátku nového školního roku pořádáme nábor dětí do našeho oddílu stolního tenisu TTC Moravská Slavia Brno. Nábor tentokrát proběhne v pondělí 16. 9. 2019 od 17:30 v naší hale na Vojtové 12. Další informace v přiloženém letáku, případné dotazy pište na email adobovs@seznam.cz.

Leták

Youtube

Sponzoři a partneři


 

 

           

 

 

 

 

 

Nejbližší domácí utkání

Nejnovější fotogalerie

Událost týdne

V sobotu 12. 10. hrála na Morendě zároveň tři družstva žen po dvou utkáních. Všech 6 utkání v 1., 2. lize a v divizi dokázaly holky vyhrát. Zaznamenaly tak úspěšný vstup do sezóny!

Provozovatelem webu je TTC MS Brno.