Morenda

TTC Moravská Slavia Brno, z.s.
Vojtova 541/12
639 00 Brno

IČO: 485 13 288

Číslo bankovního účtu: 2200462364/2010

Složení výboru

předseda klubu
Marek Šmerda
e-mail: smerdam@centrum.cz
telefon: 702 030 185

místopředseda klubu
Martin Novák
e-mail: m.v.novak@seznam.cz
telefon: 737 201 345

ekonomika klubu
Lubomír Ryšavý
e-mail: sokgroup@seznam.cz
telefon: 603 545 874

trenér mládeže
Libor Svoboda
e-mail: adobovs@seznam.cz
telefon: 608 332 182

provoz haly
Petr Šenkapoul
e-mail: psenkapoul@seznam.cz
telefon: 604 728 299

webový správce
Renata Pavlicová
e-mail: pavlicova.rena@seznam.cz
telefon: 604 448 493

 

Pohled do minulosti

Historie organizovaného stolního tenisu v Čechách a na Moravě sahá až do dvacátých let minulého století, v podstatě od téže doby se závodněhraje i v městě pod Špilberkem. Přímým předchůdcem současné Moravské Slavie byl Slovan Staré Brno. Dne 27. února 1966 vznikla sloučením jednot Slovanu Staré Brno a Moravské Slavie TJ Moravská Slavia Brno a její součástí se stal i oddíl stolního tenisu Slovanu Staré Brno. Občanské sdružení TTC Moravská Slavia Brno je pokračovatelem činnosti oddílu stolního tenisu TJ Moravská Slavia Brno a TTC Esox Brno. V dlouhé historii klubu stolního tenisu můžeme zmínit účast v mezinárodní superlize i extralize žen, vrcholové středisko mládeže i další úspěchy v kategorii mládeže i dospělých. Občanské sdružení vlastní halu stolního tenisu v Brně
na Vojtově ulici č. 12 a samostatně vyvíjí svoji činnost od 1. 11. 1997.

Současnost

Herna stolního tenisu je každý všední den využívána v dopoledních hodinách seniory, v době od 14,00 do 19.00 hod. mládeží, dorost a dospělí pokračují až do 21,00 hod.

V hale se vystřídá během týdne pravidelně kolem 80 dětí a mládeže a každoročně na začátku školního roku pořádáme nábor nových dětí. Postupně s růstem výkonnosti se zúčastňuje mládež městských, krajských a republikových turnajů všech kategorií. Všichni z dorosteneckých kategorií a nejlepší starší žáci a žákyně tvoří základy družstev dospělých, kteří hrají dlouhodobé krajské a ti nejlepší i ligové soutěže. Mladší získávají zkušenosti v soutěži družstev mládeže v rámci města Brna a v městských soutěžích dospělých.

Pravidelných soutěží družstev dospělých se účastní 8 družstev mužů a 3 družstva žen. V sezóně 2020/2021 hraje A-družstvo mužů 1. ligu, B-družstvo 2. ligu, C-družstvo 3. ligu, D-družstvo a E-družstvo KS I. třídy, "efko" městský přebor, "G" městskou soutěž I. tř. a "háčko" městskou soutěž II. tř., A-družstvo žen 1. ligu, B-družstvo 2. ligu a C-družstvo divizi.

V hale se pořádají turnaje škol, přebory družstev neregistrovaných hráčů a hráček, zdravotně postižených a různých profesních skupin. Halu stolního tenisu využívají rovněž hráči KST Oltec Brno. Hala je také pronajímána k utkáním a tréninkům dalších brněnských oddílů, družstev Brněnského rekreačního stolního tenisu a veřejnosti. Každoročně jsme pověřeni pořádáním přeborů města Brna ve všech kategoriích mládeže a dospělých, přeborů kraje dospělých a krajských turnajů všech kategorií mládeže s účastí 60 - 80 dětí. Od října do března jsou pořádány každých čtrnáct dní středeční turnaje pro registrované i neregistrované stolní tenisty z řad mládeže i dospělých, a to z Brna i okolí.

Tréninkový proces je rozdělen na začátečníky, mírně pokročilé, nejlepší žáky a žákyně a dorost a dospělé. Jednotlivé skupiny se prolínají tím, že je povinností každého hráče
dělat sparing výkonnostně slabšímu hráči 2 hodiny měsíčně. 1x za 14 dní vedeme tréninky Městského Centra Talentované Mládeže určené pro výběr nejlepších dětí ze všech brněnských klubů. MCTM je organizováno Brněnským spolkem stolního tenisu.

Kromě výkonnostních tréninků vedeme i kroužky pro rekreační stolní tenis dětí od 8 do 15 let. Tím jsme dále rozšířili možnost využití volného času pro větší počet dětí a mládeže.

Občanské sdružení se podílí na využívání volného času dětí a mládeže rovněž pořádáním příměstských táborů v červenci, tréninkového soustředění v srpnu a využití všech kratších prázdnin k tréninku nebo krátkodobému soustředění. Občanské sdružení tak působí nejen na růst výkonnosti mládeže ve stolním tenisu, ale i po stránce výchovné a společenské.

Vize do budoucnosti...

I nadále chceme využívat halu stolního tenisu ke sportovnímu vyžití dětí a mládeže základních, středních a vysokých škol a pracující mládeže a jejich zapojení do tréninkového procesu ve stolním tenisu s cílem přispět k lepšímu využití jejich volného času. Nadále chceme umožnit sportovní vyžití nezávodním hráčům, hráčkám a veteránům formou pronájmu haly. Ke zlepšení podmínek pro další rozvoj stolního tenisu v Brně
chceme realizovat záměr přístavby haly stolního tenisu s rozšířením počtu stolů a zlepšeným zázemím pro sportovce i diváky. To vše je závislé na zlepšení finančního zabezpečení činnosti oddílu.

Za vedení klubu je zodpovědné představenstvo, v současné době pracuje ve složení: Marek Šmerda – předseda, Lubomír Ryšavý, Libor Svoboda, Martin Novák, Petr Šenkapoul.

Hala

soustředění

MOŽNOST PRONÁJMU PRO VEŘEJNOST

OD 18. 12. 2020 DO ODVOLÁNÍ JE HALA UZAVŘENA!!!

V hale je deset stolů s kompletním zázemím. Nabízíme možnost pronájmu volných stolů podle:
Provozu haly
přes týden
o víkendech
Možnost rezervace tel. 543 215 358 v pracovní dny od 14,00 – 20,00 hod.

Informace pro rodiče

soustředění

Fungování haly stolního tenisu

Od pátku 18. 12. 2020 jsou vnitřní sportoviště vládním usnesením opět uzavřena. To se samozřejmě týká i naší haly stolního tenisu. Situaci budeme nadále sledovat. Aktuální informace budeme postupně zveřejňovat.

Za náš oddíl stolního tenisu TTC Moravská Slavia Brno všem přeji klidné prožití vánočních svátků a lepší situaci v roce 2021.

Youtube

 

 

Sponzoři a partneři


 

   

 

           

 

 

 

 


Info-Brno.cz

 

Nejbližší domácí utkání

Nejnovější fotogalerie

Událost týdne

Ve čtvrtek 7. 1. 2021 se televizním utkáním TTC Ostrava 2016 - Sokol Hradec Králové znovu rozeběhla extraliga mužů. Nejvyšší soutěž žen se má začít opět hrát za 14 dní. O dalších soutěžích zatím rozhodnuto není.

Provozovatelem webu je TTC MS Brno.